Psychologia rodziny, relacji, dziecka...
Dla rodziców, małżonków, osób w kryzysie i szukających możliwości rozwoju
Najnowsza książka
"Ty i Twój nastolatek, poradnik dla rodziców" 2017
Najnowsze artykuły
Chcesz się dowiedzieć, co nowego na stronie?
Zaproszenie 4 czerwca 2018
Zapraszam na konferencję "Pandemia pornografii", którą poprowadzę.

Propozycje, jakie otrzymują nasze dzieci od współczesnego świata, koncernów produkcyjnych, twórców bajek, nie prowadzą dzieci ku dobru, nie otwierają na łaskę Bożą, nie uczą współpracy z nią. Toczy się prawdziwa woja o dziecięce dusze.

Dlatego konieczny jest zwielokrotniony wysyłek rodziców i wychowawców, by ukazać dzieciom, jak ważna w zyciu jest więź z Panem Bogiem. Ta książka, prosta opowieść o Dekalogu, pomoże ocalić dusze naszych dzieci od potępienia wiecznego. Wprowadzi w świat moralności, w której przestrzeganie zasad pozwala osiągnąć radość w życiu doczesnym, a nade wszystko szczęście wieczne.

Autorka, znana publicystka, psycholog i pedagog, mama czwórki dzieci, w sposób atrakcyjny opowiada dzieciom o Dekalogu, o Dziesięciu Słowach, które pokazują ludziom d wieków, jak być szczęśliwym na ziemi i wieczności. Dzieci dowiadują się, jak ważne, by Pana Boga stawiać na pierwszym miejscu w życiu, i Jemu oddawać cześć, na czym ono polega, jak konkretnie okazywać szacunek rodzicom,  jak dbać o czystość serca i myśli, dlaczego ważna jest wierność danemu słowu, i tak w odniesieniu do wszystkich przykazań.

Książka napisana w formie ułatwiającej przekaz, z zachowaniem reguł metodyki nauczania. Omawianie poszczególnych Bożych Przykazań poprzedzone jest odnośnymy cytatami z Pisma św., a zakończone krótkim podsumowaniem i pytaniami. Bardzo potrzebne przed Pierwszą Komunią św., przydatne także po tym ważnym dniu, by utrwalić i rozwinąć owoce Eucharystii.

Rok wydania: 2016

Wydawca: Wiedeń 1683

Do nabycia w księgarni libriselecti

***

Od autorki: Testowane na dzieciach w wieku 7-15.

Rozumieją, podoba im się, inspirują się treścią. Dodatkowo są szczęśliwe, że rodzice coś im czytają i pozwalają na zadawanie pytań.

ponad 100 artykułów PORADY
10 najnowszych poradników KSIĄŻKI
Wykłady video online VIDEO